Styrelse

BRF Skogskarlens officiella adress, dit all post skickas är:

BRF Skogskarlen
c/o Åkesson
Bäckaskiftsvägen 17
122 42 Enskede

BRF Skogskarlens organisationsnummer är: 769607-8653

 

Ordinarie styrelseledamöter   – valda på stämman 2019.

ingmar Åkesson

Ingmar Åkesson, ordförande (omval 2 år)
Ordförande för sjätte året, ekonomi, lokalförädling, projektansvarig.
Bäckaskiftsvägen 17
Telefon 0709-90 91 69
ingmar@skogskarlen.se

Presentation

Jennifer Solberg – omvald 1 år
Vice ordförande, löpande betalningar och redovisning.
Trädgård, utemiljö, portinfo, renhållning och tvättstugor.
Bäckaskiftsvägen 13
jennifer@skogskarlen.se

Anna Sofi Dahlberg – omvald 1 år
Sekreterare, hemsida och utemiljö.
Bäckaskiftsvägen 23
annasofi@skogskarlen.se

Birgitta Skagerfält – omvald 2 år
Följer och deltar i lokalförädlingsprojekten, kontaktperson för våra hyresgäster och för andrahandsuthyrning.
Bäckaskiftsvägen 15
birgitta@skogskarlen.se

Doris Dufborg – sittande 1 år
Förråd, hemsida och utemiljö
Bäckaskiftsvägen 21
doris@skogskarlen.se

Suppleanter

Gisela Montero – omval 1 år
Avtalsansvarig.
Bäckaskiftsvägen 9
gisela@skogskarlen.se

Katarina Werius – omval 1 år
Handkassa och bokning av föreningslokalen.
Bäckaskiftsvägen 17
katarina@skogskarlen.se