Styrelse

BRF Skogskarlens officiella adress, dit all post skickas är:

BRF Skogskarlen
c/o Åkesson
Bäckaskiftsvägen 29
122 42 Enskede

BRF Skogskarlens organisationsnummer är: 769607-8653

Ordinarie styrelseledamöter   – valda på stämman 2022.

ingmar Åkesson

Ingmar Åkesson, ordförande omvald på 2 år, 2022
Ordförande för åttonde året, ekonomi, lokalförädling, projektansvarig.
Bäckaskiftsvägen 29
Telefon 0709-90 91 69
ingmar@skogskarlen.se

Presentation Ingmar Å

Birgitta Skagerfält – vice ordförande (omvald för 2 år, 2021)
Vice ordförande,  kontaktperson för våra hyresgäster, för andrahandsuthyrning och felanmälan.
Bäckaskiftsvägen 15
birgitta@skogskarlen.se

Doris Dufborg – omvald 2 år, 2022
Förråd, hemsida, trädgård och utemiljö
Bäckaskiftsvägen 21
doris@skogskarlen.se

Gisela Montero – nyval 1 år, 2022 (tidigare suppleant)
Avtalsansvarig.
Bäckaskiftsvägen 9
gisela@skogskarlen.se

Fredrik Johansson – vald 1 år, nyval 2022
Bäckaskiftsvägen 23A
fredrik@skogskarlen.se

Suppleanter

Anton Liovin – omval 1 år, 2022
Bäckaskiftsvägen 19
anton@skogskarlen.se

Lena Kling – nyval 1 år, 2022
Bäckaskiftsvägen 7
lena@skogskarlen.se